Biuro Rachunkowe Krafton Accounting Poznań

Biuro Rachunkowe Poznań
Krafton Accounting Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Promienista 132, 60-142 Poznań
+48 618 607 910, biuro@krafton.com.pl

po polskuenglish version
Biuro Rachunkowe Krafton Accounting Poznań

+48 618 607 910, biuro@krafton.com.pl

Eugeniusz księgowości wyjaśnia

Logowanie do KSeF


utworzono: 30-11-2022

Procedura zakładania konta w KSeF

Aby móc wystawiać oraz odbierać e-faktury w KSeF niezbędne będzie uzyskanie dostępu poprzez założenie konta w systemie. Na ten moment możliwe jest zalogowanie się w wersjach testowych programu dostępnych pod adresem:
https://www.podatki.gov.pl/ksef/bezplatne-narzedzia-ksef/


Do wyboru mamy trzy wersje:

(1) Wersja produkcyjna – przeznaczona jest dla firm, które chcą już teraz rozpocząć prawdziwe korzystanie z systemu oraz wystawiać, przesyłać i pobierać rzeczywiste faktury. Do zalogowania należy użyć prawdziwego numeru NIP i danych do logowania osoby uprawnionej, wcześniej zgłoszonej do urzędu skarbowego.

(2) Wersja przedprodukcyjna (Demo) – aby zalogować się do systemu należy podać prawdziwe dane firmy (NIP) oraz posiadać uprawnienia do logowania. Różni się ona od poprzedniej wersji tym, że wystawiane faktury nie są wprowadzane do obiegu, czyli możemy próbować wystawiać faktury na podstawie zmyślonych danych.

(3) Wersja testowa – do logowania nie jest konieczne podawanie rzeczywistych danych czy nawet zgłoszenie uprawnionych do urzędu skarbowego. Możemy zalogować się zmyślonym NIPem i wystawiać testowo faktury z fikcyjnymi danymi, bowiem wystawione faktury nie są wprowadzane do obiegu.

Na dzień dzisiejszy nie radzimy jeszcze korzystać z wersji testowych (1) oraz (2), ponieważ występują jeszcze problemy z logowaniem za pomocą prawdziwych danych. Do zapoznania się z funkcjonalnością systemu w zupełności wystarczy wersja (3) tego narzędzia, gdzie radzimy zalogować się przy pomocy wymyślonego numeru NIP, np. 9999999999.

Poniżej przedstawiamy instrukcję do zalogowania się do wersji testowej (3):


Na stronie https://www.podatki.gov.pl/ksef/bezplatne-narzedzia-ksef/bezplatne-narzedzia-wersja-testowa/ należy kliknąć pole z napisem zaloguj się:

Następnie należy wprowadzić dane do logowanie, tj. wpisać NIP firmy (mogą być to również dane nierzeczywiste) i kliknąć uwierzytelnij.

W kolejnym oknie należy wybrać pole z certyfikatem kwalifikowanym.

Następnie należy zaznaczyć pole TAK i kliknąć dalej:

W kolejnym oknie należy wybrać typ identyfikatora: podpis NIP, wpisać ten sam numer NIP, który był użyty w pierwszym oknie logowania oraz kliknąć Uwierzytelnij do aplikacji testowej.

W ten sposób nastąpiło zalogowanie do wersji testowej (3) systemu KSeF, w którym można próbnie wprowadzać, wczytywać oraz wysyłać faktury ustrukturyzowane.


Copyright © 2024 KRAFTON ACCOUTING biuro rachunkowe Poznań | Materiał ten jest chroniony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie.